הדברת טרמיטים

מי הם הטרמיטים?

הם יושבים על יסודות הבתים, הם לא נראים אבל הם מכרסמים את הקירות. למעשההטרמיטים הם חרקים קטנים מאוד, הניזונים בעיקר מתאית, שאותו הם מכרסמים בכל מקום שימצאו אותו. הטרמיטים חיים במושבות שיכולות להגיע  לכמות אדירה של עד 10 מיליון טרמיטים במושבה. בכל במושבה יש מלך ומלכה שאחראים על עניין ההתרבות, ויתר החיילים בממלכת הטרמיטים מספקים מזון למלך ולמלכה שיושבים בקן. הטרמיטים יכולים לעוף במשך כמה ימים בחיפוש אחרי בני / בנות זוג שאיתם הם יקימו מושבה חדשה במקום חדש.

בישראל ניתן למצוא עד היום שבעה מינים של טרמיטים. הטרמיטים נמצאים בכמויות גדולות באזור שפלת החוף, באזור יהודה ובדרום הארץ. אנו עדים למגמת ההתפשטות של הטרמיטים בישראל. הטרמיטים מוצאים את דרכם אל מקומות מסתור רבים ומגוונים, בהם הוא מקים מושבה.

הנזק שטרמיטים גורמים לבית

בחיפוש אחר המזון, הטרמיטים משתכנים בתוך יסודות הבית, במקומות נסתרים שאינם נראים לעין כלפי חוץ. שם הם מקימים את מושבם  ומכרסמים תאית לשם מחייה והקמה של מושבות. הם מכרסמים הכל ולמעשה יוצרים חללים גדולים גם במשקופי העץ, הרהיטים וכו'. הכרסום שלהם יוצר חללים ומחילות בקירות ומתחת לריצוף, הגורמים  לנזק משמעותי בעמידות הבית.

נזק שהם גורמים הוא שקט והרסני. מאחר שלא תמיד קל להבין שיש טרמיטים בבית, מאחר שמראם חיוור עד שקוף, כך שקשה מאוד להבחין בהם. תנאי המחייה של הטרמיטים הוא במקומות עם לחות גבוהה ובטמפרטורה קרה.

הדברת טרמיטים היא עניין חשוב מכמה סיבות, ראשית, הם אלופים בהסוואה ומסתור ולכן לרוב אנו מגלים אותם רק לאחר שגרמו נזק גדול, נזק לרהיטים שעלולים להתפורר מבפנים מבלי שנשים לב עד ההגעה למצב של שבירה והרס מוחלט, ועל מנת למנוע כרסום ונזק לחלקי עץ ביסודות של בית ואף בפרגולה בגינה.

הדברת טרמיטים

בעיית הטרמיטים הפכה בשנים האחרונות  לאקוטית עד כי חלק מהרשויות המקומיות מחייבות ביצוע מקצועי של הדברה נגד טרמיטים בבית, בנוסף לטיפול הדברת טרמיטים מונע – עוד בשלב שלפני בניית הבית.

הדברה מונעת נגד הטרמיטים יאפשר לכם שקט נפשי ומניעה עתידית של הנזק לו הם גורמים. בעיקר אם אתם חיים באזור שידוע שיש טרמיטים בבתים הסמוכים או באזור כולו.

האם יש לי בבית טרמיטים?

הטרמיטים בעלי מראה חיוור כך שקשה מאוד לראותם . אם יש לכם חשד שיש לכם טרמיטים בבית, תוכלו לבדוק האם הבית נגוע בטרמיטים על ידי חיפוש ליד משקופי הבית, בדקו אם המשקופים פגומים, אתם רואים חורים או חול ליד המשקופים. זיהוי של שקעים במשקופים על הרהיטים או בקירות הגבס, חורים ואפילו לכלוך הנראה כמו בוץ על הקירות יעידו על הימצאותם בבית.

במידה והבעיה כבר קיימת וגיליתם טרמיטים בבית,  אין טעם לחכות עם הנושא יותר מידי זמן או לנסות למגר בעצמכם, יש לבצע הדברה נגד טרמיטים בבהקדם האפשרי. הדברה מקצועית תעלה את אחוזי ההצלחה באופן משמעותי ככל שתקדימו למגר את התופעה  וכך תמנעו מנזק כבד לבית.

 

הדברה נגד טרמיטים מתבצעת בכמה שלבים, בשלב ראשון הוא מציאת מקומות מושבם והשמדתם בתחום אותו אמו מדבירים. והשלב השני הוא קיום תחזוקה מונעת שלא תאפשר להם לחזור ולהתמקם בקרבת מקום.