הדברת צרעות

פגישה עם צרעות או דבורים לא נעימה גם אם ידוע שלרוב צרעה או דבורה שאינה מרגישה מאוימת לא תעקוץ אותנו. עם זאת החשש הגדול הוא מפני עקיצה של ילדים במיוחד אם מדובר בבן משפחה שהוא אלרגי לרעלנים של דבורים או צרעות. והחוסר יכולת לחיות בסביבה שבה יש קן של דבורים או צרעות שיכולות לפתע להרגיש מאוימות ולפעול.

הזמנת הדברה לצרעות

צרעה שעפה בחצר בקלות ניתן לחשוב שהיא איבדה את דרכה והגיעה אל החצר או הבית שלנו, המחשבה שיש קן צרעוצת או קן דבורים בבית או בחצר לא תעלה במחשבתנו. החשש יתחיל לעלות כאשר אנו נפגוש יותר ויותר צרעות בסביבתנו.  אם ניתקלתם בהתקהלות גדולה חשוב להתייעץ עם מומחה צרעות על הדברת  צרעות.

 לרוב קן צרעות יכול להתמקם בתוך המשקוף של החלון או הדלת, או להתמקם בתוך רהיט הנמצא בגינה. חשוב לתפוס את הקן עוד בשלב ביקעתו ולפני התרחבותו. לשם כך חשוב להתייעץ עם מדביר צרעות מקצועי. ישנם מקרים שבקרבה ניתן למצוא קנים נוספים ולכן חשוב לבדוק את כל שטח הבית.

מדוע אסור להדביר קן צרעות באופן עצמאי ?

צרעות המרגישות מאוימות תוקפות ועלולות להיות מסוכנות מאוד. אם תנסו לבצע הדברה באופן עצמאי, אתם עלולים למצוא את עצמכם מותקפים על ידי צרעות רבות.

אין ספק שהיינו בוחרים בית נקי מחרקים, אבל במיוחד בימי הקיץ אנו פוגשים אותם גם בביתנו.

הפגישה עם המזיקים השונים יכולה לעורר בנו גועל או חוסר נוחות, תלוי את מה פגשנו שקמנו באמצע הלילה למטבח לשתות מים, אבל ישנם מזיקים שיותר מגועל או חוסר נוחות מעוררים בנו תחושה של פחד וברגע הראשון, את הרצון פשוט לברוח על נפשנו, כן, אנו מדברים על צרעות. אין יותר מפחיד מלגלות שמתחת לאף שלנו צמח לו קן חדש של צרעות.

החשש הגדול הוא מפני עקיצה של ילדים במיוחד אם מדובר בבן משפחה שהוא אלרגי לרעלנים של דבורים או צרעות.

הזמנת הדברה לצרעות

רוב הפעמים שמתקל במעופף כגון צרעה, ניתן לחשוב בקלות שהיא איבדה את דרכה והגיעה אל הבית, לא נתאר לעצמנו שבבית או בחצר קם לו קן צרעות או קן דבורים. החשש עולה שאנו פוגשים יותר ויותר צרעות בסביבתנו.  אם ניתקלתם בהתקהלות גדולה חשוב להתייעץ עם מומחה צרעות על הדברת  צרעות.

היכן הקן

חשוב למצוא את המקור של הצרעות, האם מדובר בקן צרעות שגדל בגינה או בבית. לרוב קן צרעות יכול להתמקם בתוך המשקוף של החלון או הדלת, או להתמקם בתוך רהיט הנמצא בגינה. חשוב לתפוס את הקן עוד בשלב ביקעתו ולפני התרחבותו.

הדברת דבורים צריכה להיות מקיפה ולהדביר את כל הקן, ישנם מקרים שבקרבה ניתן למצוא קנים נוספים ולכן חשוב לבדוק את כל שטח הבית.

מדוע אסור להדביר קן צרעות באופן עצמאי ?

צרעות  המרגישות מאוימות תוקפות, באם מדובר בחיית המחמד, ילד או אדם מבוגר. אם תנסו  לבצע הדברה מאחר שלא תמיד ניתן להבין את גודל הקן. ואתם מעמדים את עצמכם בסכנת חיים. אתם עלולים למצוא את עצמכם מותקפים על ידי צרעות רבות. לעקיצות רבות של צרעות או דבורים עשויה להיות בהחלט מסכנת חיים ולכן, אל תנסו להיות גיבורים והזמינו שירותי הדברת צרעות מקצועיים.

 

איך מבצעים הדברת צרעות ?

הדברת צרעות יכולה  להתבצע בשיטות שונות, באמצעות הדברת הצרעות באמצעות ריסוס הקן, הדברה באמצעות איבוק חומר מיוחד שפועל במהירות וביעילות נגד צרעות, הריסוס נעשה על ידי חומרים בטוחים בלבד. שיטה נוספת היא באמצעות הצבת פיתיונות בקרבת הקן המביא להחדרתו לקן שמוביל להרג המלכה ובעקבות כך לפירוק הקן, ולבסוף, החדרת חומר דביק שמוביל למצב בו הכנפיים של הצרעות נסגרות והן לא יכולות להמשיך לתפקד. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות ומדביר מקצועי ידע כיצד לנקוט לפי גודל הקן ומיקום הקן.

לבחור מדביר

להדברת צרעות חשוב לוודא כי המדביר בעל רישיון הדברה בתוקף והוא בעל ניסיון בהדברת צרעות. בררו על הניסיון שלו וודאו שהוא עובד עם חומרי הדברה המותרים על פי החוק.

עקיצות רבות של צרעות או דבורים עשויה להיות בהחלט מסכנת חיים ולכן, אל תנסו להיות גיבורים והזמינו שירותי הדברת צרעות מקצועיים.