קרציות מטיילות לרוב על  בעלי החיים, אם יש לכם כלב בבית, בוודאי שנתקלתם בתופעה אבל במקרים רבים ניתן למצוא אותן בחצר או במחסנים. הקרציות מעבירות מחלות ולכן מסוכנות לבעלי החיים וגם לבני האדם. הקושי העיקרי הוא להבחין בה . מרחבי הגידול של הקרציות הם  שטחים עם עשבייה גבוהה ובעלי חיים .

כיצד מתבצעת הדברת קרציות יעילה ?

חיסול הקרציות שקיימות במקום הנגוע באמצעות ריסוס ומניעת סביבה אופטימאלית לחזרתן של הקרציות לאותו השטח. על ידי ניקוי המקופ, גיזום צמחיה ועוד.

 

מאיפה מגיעות הקרציות לבית ?

אם יש לכם בחצר קרציות  והרגשתם אותם  מטפסות לכם על הרגליים? במקרה  כזה יתכן שהחצר שלכם נגועה בקרציות רבות ואין מנוס מריסוס החצר. הקרצייה מתרבה במהירות והמקום המחייה המועדף עליה הוא עשבייה גבוהה, הקרציות מטפסות על הכלבים או החתולים וכך הן מגיעות לאזורים נוספים בחצר או בבית. הקרצייה יכולה למצוא  את דרכה אל החצר שלנו או הבית גם דרך ציפורים ומכרסמים שונים, הנמצאים בסביבת הבית.  

הכנה לקראת הדברה של השטח הנגוע יכול לסייע בהצלחת ההדברה.חשוב לפנות פסולת שמצטברת בפינות החצר או בתוך הבית, לגזום את העשבייה הגבוהה. באופן כזה שחושף את הקרצייה בתוך המקום שבו היא רגילה לרוב להסתתר ולהתרבות, אז ניתן לבצע את ההדברה ולהביא למיגור תופעת הקרציות מאותו מרחב נגוע.

 

מדביר קרציות בבית או בעסק

מדביר מקצועי יגיע אל הבית ויחפש אחר מקור הקרציות, האם הם מגיעות משטח הצמוד לבית או מחיות המחמד של הבית. במידה והגורם לקרציות הוא שטח הצמוד לבית חשוב לנקות את האזור עד כמה שניתן מעשביה וצמחייה. ובמידה והגורם הוא חיות המחמד חשוב לטפל בהם, לנקות אותם ולקנות קולר הדוחה קרציות שיכול להיות מאוד יעיל במיגור תופעת הקרציות. 

הההדברה מתבצעת באמצעות פיזור חומר הדברה. הקרציות ינסו להגיע אל שטח החצר יתקלו בחומר ויבינו שאזור זה אינו מקום נעים עבורן והן יימנעו מלהיכנס אליו. רק לאחר שהמדביר יבחן את השטח הנגוע ומקור הקרציות  יוכל לקבוע את אופן הפעולה המתאים לקבלת הפיתרון המושלם להדברת קרציות מיידית ומניעת חזרתן לבית בעתיד.