הרחקת יונים

יונים הפכו בשנים האחרונות למטרד לא  קטן, הן מקננות בקרבת בניינים, וניתן למצוא את הלשלשת שלהן על המזגנים על הסורגים וגם על הכביסה. בנוסך היונים מביאות איתן טפילים שונים כגון קרציות ופרעושים. פעמים רבות תגלו שקן התמקם לכם על החלון ובו ביצים.  קו יונים שיושב על מרזב יכול להתגלות בחורף כאשר הגג מתמלא במים ויש לפנות את הקן או בתוך המזגן שפוגם בפעלותו.

הרחקת יונים אינה משמעה לפגוע ביונים פיזית. הרחקת היונים מטרתן להבהיר להם שהן לא יכולות לקונן באותו מקום ועליהם לחפש מקומות קינון אחרים. הרחקת יונים נעשית במספר שיטות החל מהצבת גדרות תייל המקשה עליהם לעמוד באותו מקום, הצבת רשתות על בניינים ובכך מונעים מהן להגיע אל החלונות והמרפסות.

הרג של יונים על ידי פיזור רעל או מלכודות הן הרסניות ואין טעם בכך, מה שיגרום ליונים אחרות לנסות לקונן באותו המקום ואתם לא תמנעו עם המטרד. ניתן להציב אמצעים שונים כגון רשתות או דוקרנים אבל אם מדובר על שטח גדול חשוב שיבצע זאת מדביר מקצועי המומחה בהרחקת יונים.

שיטות להרחקת יונים

דקורנים, הצבת נחש או עורב כדמות של דחליל, משטחי דבק או הצבת ניר כסף, המתחמם ומונע את עמידתם על הנייר, לרוב מחזיק לזמן קצר מאחר שעוצמת הדבר נחלשת עם הלכלוך ונייר הכסף נקרע עם הזמן.

מכשירים המפיקים קולות שגורמות ליונים תחושת אי נוחות.

רשתות המוצבות על הבניינים למניעת כניסת יונים לחלל הבנין ולמסתורי הכבידה.

ממטרות, השפרצת מים למקום עמידתן גורם לבהלה ולהרחקה של היונים.

אביזרים אלה ואחרים יגרמו ליונה לנסות ולהתמקם אך שלא תצליח היא תתרחק מהמקום ותחפש מקום אחר לקונן בוץ

מרחיק יונים מקצועי

פעמים רבות אנשים פונים אל מדביר מקצועי להרחקת יונים רק לאחר שעשו כל שיכלו והתייאשו.  למדבר ניסיון רב, להבין כיצד ואילך להניח את הדוקרנים או הרשתות מבלי לפגוע באוכלוסיית היונים. בנוסף הוא יבצע עבודה נקייה מבלי לפגום במראה הבית או הבנין. חשוב להבין כי המדביר אינו פוגע ביונים אלא רק מפריע להם במקום הקינון שלהם, אין לירות על יונים או להרעילא ו כל דרך אחרת שמטרתה להרוג אותם.

לסיכום, הרחקת יונים במקרים קלים ניתן לבצע עצמאית, אך במקרה של בעיית יונים קשה מומלץ להיעזר במומחים לתחום. להזמנת מדיבר להרחקת יונים התקשרו או השאירו פרטים בטופס