הדברת מזיקים

ביקור של ג'וק באמצע הלילה במטבח או קן צרעות שהתמקם בחצר שלכם, דורש מידית הזמנה של חברת הדברות. ואכן הדברה היא פתרון היעיל ביותר להרחקת מזיקים, תיקנים, מכרסמים או זוחלים בבית או בחצר.

פתרון הדברה הוא לכל סוגי המזיקים: תיקנים, צרעות, מכרסמים, יונים, פרעושים וכדומה. הדברה נעשית בסוגים שונים של שיטות וחומרי הדברה, בהתאם לסוג המזיק ומטרתה לספק פתרון בצורה של השמדה או הרחקה של מזיקים אלה.

בהדברה יש שימוש בחומרי הדברה שהינם רעילים ומחייבים לפעול על פי הוראות היצרן ןהן על פי החוק. שימוש בחומרי הדברה שאסורים לשימוש או שימוש שאינו נכון בחומרי הדברה או במינונים לא נכונים עלול להזיק ואף לגרום למוות. לכן חשוב להקפיד לבחור חברת הדברה מקצועית עם רישיון לפעול בתחום.

סוגי הדברה

הדברה כימית

הדברה כימית היא ההדברה השכיחה ביותר. במשך שנים היה נהוג להשמיד את המזיקים באמצתעות חומרי הדברה שונים שהינם רעלנים כימיים. בכל בית ניתן למצוא תרסיס נגד ג'וקים או נמלים. במהלך השנים נוספו שיטות הדברה נוספות כגון : הדברה ירוקה, הדברה ביולוגית וכדומה.

הדברה ירוקה

העלייה במודעות לנזק שנגרם כתוצאה מהדברה כימים והבעיות שונות הנובעות מרעילותם של חומרי הדברה לבני האדם, והסכנות לפגיעה בסביבה, הביאה למציאת פתרונות הדברה שונות כגון הדברה ירוקה, שמטרתה צמצום החומרים הכימיים המזיקים לאיכות הסביבה ושימוש בחומרים ממן הטבע.

הדברה ביולוגית

בדומה להדברה הירוקה פותחו טכניקות הדברה ביולוגיים, תחום ההדברה הביולוגית החל בחקלאות. הדברה ביולוגית השכיחה ביותר היא שניתן למצאו יצורים הניזונים מן המזיקים.

שירותי הדברה לרו במכוון להיעשות בבתים וחצרות.  כמו כן בחנויות, מסעדות, מבנים ציבוריים קניונים, בתי ספר ועוד.

הדברת חרקים ביתיים

בימי הקיץ הם פתאום מופיעים התיקנים, נמצאים בארון , במסדרון ובחדר המדרגות. בבתים רבים מזמינים הדברת תיקנים לקראת הקיץ. הריסוס מונע את חזרתם לאורך מספר חודשים, אורכה של התקופה תלוי במידת היעילות של חומר ההדברה שנעשה בהם שימוש.


הזמנה של  מדביר מקצועי לשם הדברת טרמיטים למשל דורשת התערבות מקצועית, חשוב לבחור מדביר עם רישיון לעסוק בתחום.

ולכן שאנו בוחרים חברת הדברה במטרה להזמין אותם לשירות הדברה בביתתנו חשוב שנבדוק מספר נושאים.


מומלץ לערוך השוואת מחירים או סקר שוק על מנת לבדוק על סוגי הדברה קיימים, חומר ההדברה וכמובן המחיר. זכרו לבחור רק מדבירים מוסמכים .ישנם מקרים שיש צורך לחזור על פעולת ההדברה למיגור הבעיה. פעמים רבות על מנת למנוע את חזרתם של המזיקים יהיה צורך לבצע הדברה בכל פרק זמן מסוים, בהתאם לסוג מהמזיק ולרוב חזרה על ההדברה כל חצי שנה או שנה. במקרה כזה ניתן ודאי יהיה להגיע להסדר מראש עם המדביר כך שנקבל את השירות במחיר המשתלם ביותר.

באתר תוכלו למצוא מידע מקיף בנושאי הדברת מזיקים וחיפוש מדביר אשר יבצע ריסוס נגד תיקנים (ג'וקים),  טרמיטים, עכברים ,חולדות, נמלים, , פרעושים, הרחקת יונים, נחשים ושאר מזיקים. נשמח לעמוד לרשותכם.